Kiiks ja knihv seikleb Leedus

Paljud on küsinud, et kuidas Kiiksu kaupa leiame ja loomulikult ma ei avalda teile seda saladust :). See on üks ütlemata tore ja tõsine ning energiat andev töö. Seekord mõtlesime aga, et miks mitte tulla avastama naaberriike. Sest eks ise kohale tulles, toodet päriselt nähes ja katsudes võivad ju tulla veel paremad ideed. Mõeldud-tehtud ja siin ma nüüd olen. Siin on hetkel Trakais, Apvalaus stalo klubas hotellis. Homme ja ülehomme seiklen Vilniuses (ööbin sellises toredas kohas nagu Downtown Forest Hostel & Camping) ja siis edasi Kaunasesse (Berman House).

Vilniusest olen meile juba ühe ägeda panteri (tuletan meelde, et Kiiksul ei ole partnerid, vaid PANTERID) leidnud. Sugulovas on minifirma, mis teeb kvaliteetseid käe- ja seljakotte. Esimesed valikud on juba Kiiksu Tartu poes kohal. Veebi jõuavad ehk ka peagi...aga ilmselt siiski pärast meie avastusretke. Seniks võite mulle kirjutada, mida sooviksite, et Sugulovas`e stuudiost veel kaasa haaraksin.

Seiklesin Leetu kohale FlixBus ööbussiga. Kas teadsite, et pilet Tartu-Vilnius maksab alla 30.- euro!? Eks aega kulub pisut rohkem, kui lennukiga, aga ütlen ausalt, et bussiga/autoga/rongiga sõites tunnen end vabamalt. Mis juhtub, kui maha jään? Ootan uut sõidukit. Ühistransport liigub valdavalt tihedalt, on soodne ja see tähendab minu jaoks, et ma olen otsustes vabam. 

Täna tulin otse ööbussilt, mis jõudis Vilniuse bussijaama pisut pärast kella seitset hommikul, Trakaisse. Ja armusin täielikult :)! Kui otsida võrdlust Eestist, on Trakai Haapsalulik väikelinn. Hetkel on turistihooaeg läbi, mis tähendab, et kohapeal on üsna vähe turiste - minu jaoks ainult rõõm. Pantereid siit väga ei leia, sest selliseid poode, kus tiirutada on ülltavalt vähe, kuid siiski-siiski jäid paar tegijat silma. 

Hotell, kus ööbin, on väike ja armas. Töötajad ülisõbralikud. Tunnen end selles linnas lihtsalt nii hästi. Siin on kõik täpselt minu maitse järgi - vaikne, puhas, loodust piisavalt, madalad, romantilised majad. 

Homme liigun edasi Vilniusesse. Seal on muidugi panterite leidmiseks tööpõld lai. Ööbin hipirajoonis, mis lubab natuke sama - loodust ja rahu. Eks siis näe :)! 

Vahel ei ole uue leidmiseks üldse vaja kaugele minna.