Mida teha Klaipedas?

Ootasin väga Klaipedat, sest olin kuulnud, et see on Tartu sarnane. Ülikool on seal küll (äärmiselt uhkes hoones), aga kas asi oli selles, et jõudsin sinna laupäeva õhtul ja väisasin linna ainult ühe päeva - mina Tartu-vibe´i ei tundnud :). Laupäeva õhtul oli linn tühi! Kas Leedu tudengid pidutsevad siis vähem :)?! Muide, põnev fakt, mida kuulsin: Leedu kehtestas umbes viis aastat tagasi uue alkoholimüügi alamkeelu. Varasema 18 asemel 20. Noored kinnitasid, et see ei toimi. Usun. Alkoholi tarbimist ei vähenda piirangud (kuigi toetan väga Eesti 10:00-22:00 poliitikat). Pikaajaline ennetustöö on see, mida peab tegema. Ja tasuta vaimne abi, mis oleks kõigile kättesaadav. Ma ei tea, kuidas viimasega Leedus on, aga kahtlustan, et sama, mis meil.

Mida teha Klaipedas? 

Läksin linna kaheks ööks, kuna üks Kiiksu ülitore püsiklient Ülle soovitas külastada ka lähedal asuvat saart ja seal olevat linna Nidat. Aitäh Üllele selle eest! Oma udupeaga poleks ma kindlasti eeltööd teinud ja tulnud selle pealegi, et sinna minna. Niisiis tutvusin ühel päeval Klaipedaga ja teisel käisin Nidas. 

Hotellist. Seekord oli mul küll ikka meeletu vedamine. Peatusin Kubu Namai nimelises hotellis. Maksin kahe öö eest kokku 64.- ja sain NII ilusa korteri. 30 ruutu, kööginurgaga. Lai, väga lai voodi. Ma olen väikest kasvu ja mitte kuigi paks, nii et võtsin sellest enda alla ilmselt ⅓. Kööginurgas oli kõik vajalik, sain isegi sooja toitu teha. Hinnad on hetkel hooajaväliselt madalad, aga soovitan Klaipedasse minnes kindlasti Kubu Namaid uurida. Jäin nii rahule kõigega, mis seal oli. Puhtus, suurus, soojus jne, jne, jne. Isegi võrreldes mingite kalliste, peente hotellidega, kus olen üksikutel kordadel viibinud, oli see parem kogemus.

Hotell asub bussijaamast 10 minutilise jalutuskäigu kaugusel. Kesk- ja vanalinna läks sama kaua. Sadamasse oli vist 20-25 minutit. 

Klaipeda. Jällegi - rohelust on, parke jagub. Kõige ägedam park oli skulptuuride park. Ma pole kuigi suur kunstiteadlane. Usun, et mu eksmees oleks seda parki palju rohkem hinnanud, aga isegi minusugune tobu sai sealt elamuse. See asub samuti keskuses. Vanalinnast võibolla 15 minutit jalutada. 

Nagu Vilniuse ja Kaunasegi puhul, oli Klaipedas näha, et on buum (või siis oli buum?). Väga palju uusi ja uhkeid maju. Jõeäärne on nii ilusti korda tehtud ja jalutada on seal imetore. 

Pühapäeval, kui kõik poed olid nagunii kinni, võtsin praami Nidale. Lubati, et sõidab 15 minutit, aga ma ütleks, et tegelikult kaks :)! Pilet maksis 1.50 ja selle sama piletiga saab ka tagasi. Lühikesest sõidust pisut segaduses, sain sadamas aru, et pean ilmselt mingi ühistranspordiga edasi liikuma. Praamist väljudes oligi kohe üks buss ees ja kuue euro eest viidi mind 43 km kaugusele Nidale. 

Nida, oooo, Nida! Ajalooliselt põnev, arhitektuuriliselt nagu väike Norra külake. Ilusaid, väikseid nukumajasid täis! Jalutasin ja ahmisin õhku ja olin õnnelik. Linn on väike, selle jalutab paari tunniga mitu korda läbi, aga ümbruskonnas on nii palju metsaradu, rääkimata Nida kuulsaks teinud liivaluidetest. Jalutasin Vaikuse oru päris lõppu. Nii kaugele kui vähegi lubati. Istusin ja kuulasin laineid. Tõeline looduslik patareide laadimise koht. Kui peaksid tundma, et tahaksid lisaks Nidale veel midagi, siis terve saar on täis väikeseid imelisi kohti, mida avastada. Usun, et nädalakese võiks seal vabalt rahulikus tempos kulgeda. Tõenäoliselt on hotellid soojal ajal muidugi kallid, sest praegugi olid hinnad kõrgemad kui näiteks Klaipedas. Aga võibolla on see koht, kuhu minna sõpradega jalgsimatkale telkima!?

Trakai ja Nida on mu selle reisi kindlasti kõige lemmikumad kohad. 

Klaipedast viis reis mind Palangale ja Liepājasse. Sellest juba järgmises postituses.