Kuidas Vilniuses selle rahu ja vaikusega siis on?

Nagu eile kirjutasin, jõudsin täna Vilniusesse. Trakaist sõitis rong umbes 40 minutit ja maksis 2.80. Rong oli väga kena ja puhas. Vilniuse rongijaam üllatas mind oma suuruse ja puhtusega. Tõesti kena hoone. Rongijaamast oli mul vist paar kilomeetrit kõndida, et jõuda hotelli, mis asub Užupis rajoonis. Kui otsida taas võrdlust Eestist, siis ilmselt on lähim Kalamaja. Endine halva mainega piirkond on end ülestöötanud. Nüüd elavad siin paljud kunstnikud, siin on palju galeriisid ja väikepoode. Sai siis ohtralt ringi piilutud ja kohalike disainerite kaubaga tutvutud. Kuna mul sammulugejat ei ole, pole aimug,i mis vahemaa läbisin, aga liikvel olin viis tundi. Nii et ilmselt omajagu :). 

Ma teen nüüd Vilniusele kindlasti liiga, sest kes ikka saab linna hinnata ainult ühe päeva põhjal, aga väikelinna plika jaoks on see pisut liiga lärmakas. Tallinnas on vanalinna alas palju autovabasid teid. Siin neid väga ei olnud. Vanalinn on Tallinnast uuema arhitektuuriga, avar ja ilus. Keset linna jookseb Nerise jõgi. Kui lärmist ära väsisin, kõndisin piki mööda seda. Kokkuvõttes peab mainima, et igatsesin Trakai vaikust ja rahu :).

Kohtusin täna ka ühe (tulevase?) koostööpantriga, kes tutvustas oma stuudios kuidas ja milliste vahenditega ta tööd teeb. See oli väga põnev ja hariv ning loodan selliseid külastusi edaspidigi teha. 

Homse veedan veel Vilniuses ja siis liigun edasi 100 km kaugusel asuvasse Kaunasesse.

Postituse eelfoto on ühe õllebaari ukselt. Kahjuks unustasin baari nime üles kirjutada.

Põhifoto on hotellist, kus ööbin - Downtown Forest Hostel & Camping. Mingi unistuste sihtkoht see nüüd ei ole :). Eriti hetkel, kus on üsna vihmane, on siin kuidagi nukker. Suvel, kui kõik on roheline, on siin kindlasti helgem. Samas on tegemist ka pigem odava ööbimiskohaga ja selles mõttes ei ole midagi kurta. Kõik vajalik on olemas :).