Mida teha Vilniuses?

Mida teha Vilniuses?

Jeerum, mis värk selle ajaga on?! Kuidas see nii kiiresti läheb?! Viimase blogipostituse tegin Vilniuses, kuid süsteemivea tõttu ei läinud see ülesse ja siis tekkis kuidagi vahe sisse. Olgem ausad - reisimine on tore, aga päris väsitav. Kõndisin iga päev 4-6h suhteliselt jutti ja olin õhtuks päris sooda. Hotellis pidin veel pakilisemaid tööasju tegema ja nii see aeg ära kuluski :). Püüan nüüd, tagasi kodus, kõik uuesti läbi käia ning oma seikluseid natuke kirjeldada.

Niisiis: VILNIUS

Kui arvate, et loetlen teile 10 turisti sihtpunkti, siis ei. Olen selline reisija, kes tavaliselt palju ettevalmistusi ei tee. Kohapeal vaatan, kuhu jõuan ja mida teen. Lisaks muidugi polnud minu reisi eesmärk ka päris ainult meelelahutuslik, vaid koostööpantrite otsing. Ja pantreid Kiiksu toredasse meeskonda ka leidsime :)!

Palju oleneb ka sellest, kus kandis on ööbimiskoht. Minu õnneks sattusin Užupise linnaosasse. Telliskivilaadne piirkond, aga erinevus on selles, et seal on ka väga ilus vanalinna osa. Osa piirkonnast on täiesti uus. Üleminek uuelt vanale on väga järsk. Ühe kohapeal oli uus kõrge modernne maja ja selle kõrval madal, lagunev, ilmselt nõukaaegne. Uus piirkond on jõe ääres, muutes ümbruse ka looduslikult ilusaks. Seal on vaikne ja jalutada on mõnus. Kui Google Maps kõrvale heita, võid end kõigest viie minuti kaugusel Užupisest üldse päris metsast leida. Vat see oli Leedu suuremate linnade puhul minu jaoks väga suureks positiivseks üllatuseks, kui palju on rohelust. Elades Tartus - meil on Toomemägi ja 15 minuti kaugusel kesklinnast algab Jäneserada. Aga rohkem nagu ei oskagi midagi välja tuua. Tallinna kesklinnas on… Hirvepark? Ja sellega vist lõpetame… ? Ma olen üldse selline kondaja, kes tahab palju käia jala, väldin ühistransporti ning otsin vaiksemaid tänavaid. Vilniuses on selleks kesklinna piirkonnas head võimalused. 

Töö tõttu pidin jõudma ka ühte suuremasse ostukeskusesse Panorama, sest seal oli lihtsalt Leedu disaini pood, mida väga tahtsin külastada. Teekond sinna oli suurlinnalikult lärmakas. Tagasi tulles istusin valele bussile (ma tean, just ju ütlesin, et väldin ühistransporti, aga jalad olid nii väsinud! Pardon!), tulin suvalisel hetkel maha ning siis leidsingi end eelnevalt nimetatud metsast ja küll mul oli selle üle hea meel :). 

Kokkuvõtvalt tahaksin öelda, et kui kohustuslikud turistikohad vaadatud (vanalinn jms),  soovitan väga Užupist ning selle lähipiirkonda. Užupisel on isegi oma põhiseadus, mille nad on tõlkinud paljudesse keeltesse ja mida kohapeal ka eesti keeles rõõmuga lugesin. Ma ei teagi, kas mu lemmikpunkt oli, et inimesel on õigus omada koera või siis, et inimesel on õigus olla õnnelik, aga ka õnnetu. 

Liikuge võimalusel mööda Nerise jõge. Leiate väga armsaid parke ja toredaid istumis-, puhkamiskohti.

Minu järgmiseks sihiks oli Kaunas. Sellest räägin järgmises postituses.