Kiiks ja Knihv Kaunases

Mida teha Kaunases?

Kaunasesse saabusin rongiga, mis maksis vist 8.-. Ma ausalt öeldes täpselt ei mäleta. Pileti sain osta rongist. Ilmselt oli kuskil ka mingi iseteenindusautomaat, kust oleks saanud, aga kuna polnud kindel, et rongile üldse jõuan, läksin kindla peale välja. 

Rongid on Leedus väga puhtad. Uuemat sorti, ei ole meie “porgandite” moodi, aga samamoodi puhtad ja kenad. Pinginaabriks oli vanem härra, kes sõi suurt sardelli. Iga ampsu juures tegi kõvasti “Mmmmm!”. Pidin tahtmatult mõtlema, et olen jälle kehva komöödiasse sattunud ja muigasin. 

Linna saabudes otsustas Google Maps mind hotelli juhatada täiesti lollakat teed pidi. Vahepeal ei olnud jalgrada üldse. Vahepeal pidin läbima piiretega autoparkla. See ajas mind omajagu närvi, sest lisaks sadas vihma ja oli külm :). Üldse oli kogu nädalase reisi ajal päris kehva ilm. Hakkasin hiljem mõtlema, et meeletu armastus Trakai vastu (esimesel päeval) oli kindlasti seotud ka sellega, et see oli ainus päev, kui päike paistis ja oli soe. Ärgem alahinnake kliima mõju emotsioonidele :)!

Kõik hotellid, kus viibisin, kuulusid n-ö alumisse hinnaklassi. Kokkuvõttes on see väga huvitav, sest enam vähem sama raha eest võib saada väga, väga erinevaid elamusi.Berman Hotel Kaunase vanalinna kõrval on uus, modernne, ülipuhas. Tuba oli pisut ebapraktiline (peegel ainult vannitoas, esikus nagi puudus, kiirkeedukann ilusal disainriiulil, mille läheduses pole aga ühtegi pistikut), aga väga kena. Mulle oli juhtunud katuseakendega ruum, nii et vaade puudus, aga ilm oli ka nii halb, et ega midagi väga näha polnudki :). Berman House´i julgen päris kindlasti kõigile reisijatele soovitada. Maksin öö eest 48.-. Kui võrrelda näiteks Vilniuse Downtown Forest Hostel & Camping´uga, mis maksis 40.- öö, sai vastu rohkem. Või noh, olgu, Downtown on hostel. Seal on keldris suur köök ja saab endale ka süüa teha. Bermanis sellist võimalust muidugi ei olnud. Downtown´is oli voodi kitsas ja üsna kõva, seinad kostsid läbi. Bermanis oli kaheinimesevoodi. Mugav veel kah :)! Tundus, et hotell oli üsna tühi, sest mitte kedagi teist ei olnud kuulda. Haudvaikus :)! Hotell asub vanalinna kõrval. Rongi- ja bussijaama on ehk pooletunnine jalutuskäik. 

Aga mida teha Kaunases? Kui kohustuslikud turismikohad olid üle vaadatud, tutvusin kaubandusega (pidagem meeles, et see oli ju mu reisieesmärk :)!). Keskuses on väikeseid butiike palju. Üllataval kombel ei leidnud aga midagi väga sellist, mis huvi või tähelepanu ärataks. Oli ainult üks pood, mis mulle päriselt meeldis. Laisvės alėja (tõlkes Vabaduse puiestee) on pikk kahe kilomeetrine autovaba ala. Tänu sellele vastab see muidugi minu pirtsakale meelele. Saab rahus ja suurema mürata jalutada :). Kui sul on pärast seda veel energiat, mine kindlasti ka jõe äärde. Seal on väga ilusaks tehtud jalutusrajad. Vanalinn ei ole suur, aga ilus küll. Jalutasin mööda kõigist tuntumatest kohtadest/hoonetest, mis keskusesse jäävad. Sattusin ka ostukeskusesse Akropolis, aga minusuguse šoppingu põlguri jaoks on see ahistavalt suur. Tegin kiirelt vehkat :)! 

Lõunapausi tegin ühes väikeses kohvikus, mille nime kahjuks ülesse ei kirjutanud. Korralik, kange cappuccino oli 1.70, teenides niimoodi reisi kõige soodsama kohvi tiitli. Kohvikuid on seal väga palju. Nälga ja janusse keegi ei jää :).

Kas Kaunas väärib külastust? Päris kindlasti. Mul on kahju, et seekord ainult ühe päeva seal veetsin. Kesklinnas on sarnaselt Vilniusele väga palju rohelust. Kaardilt vaadates oli näha, et läheduses on toredad matkarajad, kuhu tahaks kunagi jõuda. Arhitektuur on saksalik ja võimas. 

Järgmisel päeval lahkudes eirasin teadlikult Google Maps`i lollakat juhatust ja seiklesin palju normaalsemaid teid pidi. Pidin edasi sõitma Klaipedasse ja oluline on märkida, et Kaunasest sinna rongiga ei saa. Loomulikult ei olnud ma eeltööd teinud ning sain seda alles piletikassas teada :). Õnneks on bussijaam viie minutilise jalutuskäigu kaugusel. Märksa mugavam kui Tartus ja 100 korda mugavam kui Tallinnas. 

Kaunas-Klaipeda buss maksis 18.- ja sõitis natuke üle kolme tunni. Bussis oli ka WC, aga see oli nii jälk, et ei suutnud kasutada :). Ootasin vaikselt nuttes (liialdus!) Klaipedani. 

Klaipedast juba uues postituses!