Jõulud on tulekul!

Paljud inimesed räägivad, et jõulud on nende jaoks aasta jubedaim aeg. Lõputu sebimine, stress. Väga palju sotsiaalseid kohustusi, millele järgneb sotsiaalnepohmell. Mina armastan jõule. Armastan elevust, lähedastega jõululauas istumist, kodu ehtimist. Armastan ka väga kingituste tegemist, aga seda aastaringselt isegi niivõrd palju, et lõin kingipoe... Nii et ma ei teagi, ilmselt ei saa enda kogemuste põhjal teistele nõu anda, sest olen selge vähemus... . Aga panen siiski kirja paar asja, mis minu arvates jõulustressi maandada võivad. 

1. Planeeri varakult

Hakka jõulukingitusi ostma varakult. Kas või juba septembris! Niimoodi suudad säilitada rahulikku meelt, ei tee impulssoste ning võid kasulõigata ka käimasolevatest sooduskampaaniatest, mida jõuluperioodil naljalt ei leia. Eriti kehtib see väikelaste vanematele, kes päkapiku ametit peavad. Meie valikust leiab sussi sisse Tartus RÜÜTLI 7 terve hunniku 25 mm-seid rinnamärke. Hinnaks 70 senti tükk. Veebipoes seda valikut polegi.

Minul on aastaringselt voodi all väike "kingikohver", kuhu kogun "hädaabikingitusi", mida on vajadusel sealt hea kiiresti harata. 

2. Tehke jõululoos

Minu perekond teeb jõululoosi juba 15. aastat ja see on tõesti tore. Võtab pinged maha. Tõmblema peab ainult ühe kingituse nimel. Ei saa ka ise liiga palju pudi-padi, mida tegelikult ei taha ja mille siis salaja süümepiinu tundes Taaskasutuskeskusesse peab viima.

3. Ära osta liiga palju toitu kokku

Kuidas ma ei salli külmkappe, mis on liiga pungil toitu täis :D!!! Täielik ärevuse tekitaja. Mulle ei meeldi nädal aega pärast pidustusi jääke süüa! On peresid, kus on tugevad pugijad, on peresid, kus kõik nokivad, on peresi, kus süüakse täiesti normaalsetes kogustes. Minu perekond kuulub viimaste hulka. See, et on jõulud, ei tähenda, et mu peas midagi plahvatab ja korraga suudan süüa kolm korda rohkem, kui tavaliselt :). Seega pole mõtet varuda endale ka liiga palju toitu, et seda siis hiljem nuttes (liialdus!) minema visata.

4. Jää haigeks

Olen juba 3 aastat unistanud, et jääksin pühadeks haigeks. Kuna detsember on meie jaoks Kiiksus aasta kõige kiirem aeg, olen jõuluks täiesti väsinud ja tahaksin lihtsalt teki all raamatut lugeda. Plaanin juba mitmendat aastat haigeks jäämist, aga see pole veel õnnestunud.

5. Ignoreeri eelmist punkti.